MMP100FRF14K7
VIGOR # :
138909
Description
RES SMD 1% 1W MELF
DataSheet
MMP100FRF14K7 PDF
Part Status:Active
Resistance:14.7 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)