RN73H2BTTD1373F25
VIGOR # :
141214
Description
RES 137K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RN73H2BTTD1373F25 PDF
Part Status:Active
Resistance:137 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)