AA1206FR-073K65L
VIGOR # :
142723
Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
AA1206FR-073K65L PDF
Part Status:Active
Resistance:3.65 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)