RN731JTTD5050D100
VIGOR # :
142755
Description
RES 505 OHM 0.5% 1/16W 0603
DataSheet
RN731JTTD5050D100 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:505 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)