RC0100JR-07510KL
VIGOR # :
142943
Description
RES SMD 510K OHM 5% 1/32W 01005
DataSheet
RC0100JR-07510KL PDF
Part Status:Active
Resistance:510 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)