RR0306P-360-D
VIGOR # :
142949
Description
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/20W 0201
DataSheet
RR0306P-360-D PDF
Part Status:Active
Resistance:36 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)