RT1206CRE07165KL
VIGOR # :
144668
Description
RES SMD 165K OHM 0.25% 1/4W 1206
DataSheet
RT1206CRE07165KL PDF
Part Status:Active
Resistance:165 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)