KTR10EZPF57R6
VIGOR # :
144795
Description
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
KTR10EZPF57R6 PDF
Part Status:Active
Resistance:57.6 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)