RC1210FR-0721R5L
VIGOR # :
155002
Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
RC1210FR-0721R5L PDF
Part Status:Active
Resistance:21.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)