RN73C2A47K5BTDF
Manufacturer
VIGOR # :
159482
Description
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0805
DataSheet
RN73C2A47K5BTDF PDF
Type Description
Series:RN73, Holsworthy
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:47.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)