PWR2615W4700JE
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
163251
Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2615
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
PWR2615W4700JE PDF
Type Description
Series:PWR2615
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:2615 J-Lead
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):0.142" (3.60mm)