PAT0603E1820BST1
VIGOR # :
163294
Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 0.15W 0603
DataSheet
PAT0603E1820BST1 PDF
Part Status:Active
Resistance:182 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.46mm)