CRL0603-FW-2R70ELF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
163298
Description
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRL0603-FW-2R70ELF PDF
Type Description
Series:CRL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:2.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)