WK73R1ETTP19R1F
VIGOR # :
167093
Description
RES 19.1 OHM 1% 1/3W 0402
DataSheet
WK73R1ETTP19R1F PDF
Part Status:Active
Resistance:19.1 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 0402 (1005 Metric), 0204
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)