PHT1206Y1004BGT
VIGOR # :
167686
Description
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/10W 1206
DataSheet
PHT1206Y1004BGT PDF
Type Description
Series:PHT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:1 MOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 215°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)