CRGV2512J270K
Manufacturer
VIGOR # :
168733
Description
RES SMD 270K OHM 5% 1W 2512
DataSheet
CRGV2512J270K PDF
Part Status:Active
Resistance:270 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)