TNPW0603324RBETA
VIGOR # :
169015
Description
RES 324 OHM 0.1% 1/10W 0603
DataSheet
TNPW0603324RBETA PDF
Type Description
Series:TNPW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:324 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Military
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)