ERJ-3GEYJ185V
VIGOR # :
170789
Description
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/10W 0603
DataSheet
ERJ-3GEYJ185V PDF
Part Status:Active
Resistance:1.8 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)