MMA02040E1000BB300
VIGOR # :
170905
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/4W 0204
DataSheet
MMA02040E1000BB300 PDF
Type Description
Series:MMA - Precision
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)