SR732ATTD100J
VIGOR # :
175914
Description
CURRENT SENSE RESISTOR
DataSheet
SR732ATTD100J PDF
Type Description
Series:SR73
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:10 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)