SMM02070C1400FBP00
VIGOR # :
178361
Description
RES SMD 140 OHM 1% 1W MELF
DataSheet
SMM02070C1400FBP00 PDF
Type Description
Series:SMM0207
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:140 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:MELF
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)