CR011020F
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
178627
Description
RES SMD 102 OHM 1% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CR011020F PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:102 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)