CRGV0805J160K
Manufacturer
VIGOR # :
180497
Description
RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805
DataSheet
CRGV0805J160K PDF
Type Description
Series:CRGV, Neohm
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:160 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)