RK73B3ATTE433G
VIGOR # :
184029
Description
RES 43K OHM 2% 1W 2512
DataSheet
RK73B3ATTE433G PDF
Part Status:Active
Resistance:43 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)