ERJ-12ZYJ164U
VIGOR # :
191879
Description
RES 160K OHM 3/4W 5% 2010 SMD
DataSheet
ERJ-12ZYJ164U PDF
Part Status:Active
Resistance:160 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)