ERA-3KEB2263V
VIGOR # :
195312
Description
RES 226K OHM 0.1% 1/8W 0603
DataSheet
ERA-3KEB2263V PDF
Type Description
Series:ERA-3K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:226 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)