RK73G1ETTP2100C
VIGOR # :
195760
Description
RES 210 OHM 0.25% 1/10W 0402
DataSheet
RK73G1ETTP2100C PDF
Part Status:Active
Resistance:210 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)