RN73H2ATTD42R7D25
VIGOR # :
196270
Description
RES 42.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
DataSheet
RN73H2ATTD42R7D25 PDF
Part Status:Active
Resistance:42.7 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)