RGT2012P-3400-B-T5
VIGOR # :
198883
Description
RES 340 OHM 0.1% 1/10W 0805
DataSheet
RGT2012P-3400-B-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:340 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)