RN73H2ETTD3160F10
VIGOR # :
201119
Description
RES 316 OHM 1% 1/4W 1210
DataSheet
RN73H2ETTD3160F10 PDF
Part Status:Active
Resistance:316 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)