CRGV2010J3M6
Manufacturer
VIGOR # :
203230
Description
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/2W 2010
DataSheet
CRGV2010J3M6 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.6 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)