RN73R2BTTD1451F10
VIGOR # :
204727
Description
RES 1.45K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RN73R2BTTD1451F10 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.45 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)