TNPW0603137RBEEA
VIGOR # :
207114
Description
RES 137 OHM 0.1% 1/8W 0603
DataSheet
TNPW0603137RBEEA PDF
Part Status:Active
Resistance:137 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)