CRCW02011M20FNED
VIGOR # :
207118
Description
CRCW0201 200 1M2 1% ET7 E3
DataSheet
CRCW02011M20FNED PDF
Type Description
Series:CRCW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:1.2 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RCWE251251L0JKEA
RCWE251251L0JKEA
RES 0.051 OHM 5% 2W 2512
RS73G2ATTD56R0F
RS73G2ATTD56R0F
RES 56 OHM 1% 1/4W 0805
RS73F2BTTD1334F
RS73F2BTTD1334F
RES 1.33M OHM 1% 1/3W 1206
CRCW02011M20FNED
CRCW02011M20FNED
CRCW0201 200 1M2 1% ET7 E3
CONN PLUG HSG 12POS 5.84MM