CRCW020124K3FNED
VIGOR # :
214127
Description
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
CRCW020124K3FNED PDF
Type Description
Series:CRCW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:24.3 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)