ERJ-U03D4871V
VIGOR # :
216840
Description
0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 4.
DataSheet
ERJ-U03D4871V PDF
Type Description
Series:ERJ-U03
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.87 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)