HV732BTTD224G
VIGOR # :
221364
Description
RES 220K OHM 2% 1/4W 1206
DataSheet
HV732BTTD224G PDF
Part Status:Active
Resistance:220 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)