RCWL1210R360JNEA
VIGOR # :
222354
Description
RES 0.36 OHM 5% 1/3W 1210
DataSheet
RCWL1210R360JNEA PDF
Type Description
Series:RCWL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:360 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)