CR2010-JW-270ELF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
223432
Description
RES SMD 27 OHM 5% 1/2W 2010
DataSheet
CR2010-JW-270ELF PDF
Type Description
Series:CR2010
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:27 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)