RL1220S-4R3-F
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
224729
Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/3W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RL1220S-4R3-F PDF
Type Description
Series:RL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:4.3 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)