PAT0805E78R7BST1
VIGOR # :
224757
Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/5W 0805
DataSheet
PAT0805E78R7BST1 PDF
Part Status:Active
Resistance:78.7 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.46mm)