SM6227FT39R2
VIGOR # :
226559
Description
RES 39.2 OHM 1% 3W 6227
DataSheet
SM6227FT39R2 PDF
Part Status:Active
Resistance:39.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.265" (6.73mm)