SR731JRTTDR390F
VIGOR # :
228453
Description
RES 390M OHM 1% 1/5W 0603
DataSheet
SR731JRTTDR390F PDF
Type Description
Series:SR73-RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:390 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)