CR044R20F
VIGOR # :
231108
Description
RES SMD 4.2 OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
CR044R20F PDF
Part Status:Active
Resistance:4.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)