ERJ-UP3F4302V
VIGOR # :
231864
Description
RES 43K OHM 1% 1/4W 0603
DataSheet
ERJ-UP3F4302V PDF
Type Description
Series:ERJ-UP3
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:43 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)