RP73D2B1K47BTDF
Manufacturer
VIGOR # :
233241
Description
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
RP73D2B1K47BTDF PDF
Type Description
Series:RP73, Holsworthy
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.47 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)