CRGH0805J1R6
Manufacturer
VIGOR # :
233790
Description
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/3W 0805
DataSheet
CRGH0805J1R6 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.6 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)