PLT0805Z9651LBTS
Manufacturer
Vishay
VIGOR # :
233846
Description
RES SMD 9.65KOHM 0.01% 1/4W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
PLT0805Z9651LBTS PDF
Type Description
Series:PLT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:9.65 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)