PRG3216P-19R6-D-T5
VIGOR # :
236153
Description
RES SMD 19.6 OHM 1W 1206 WIDE
DataSheet
PRG3216P-19R6-D-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:19.6 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)