WK73R2BTTD3650F
VIGOR # :
236658
Description
RES 365 OHM 1% 1W 1206
DataSheet
WK73R2BTTD3650F PDF
Part Status:Active
Resistance:365 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)